www.iranairsports.comمسوول آموزش انجمن های پاراگلایدر کشور گفت: تمامی شرایط برای ورزش پاراگلایدر در ارومیه فراهم است و با قاطعیت می توان گفت زمین های پاراگلایدر ارومیه در ایران بی نظیر است.   

به گزارش روابط عمومی تربیت بدنی آذربایجان غربی، فرهاد حق شناس کوه بلند و آب و هوای خوب را مهم ترین پارامترهای مورد نیاز ورزش پاراگلایدر اعلام کرد و افزود: ارومیه یکی از مناسب ترین مکان ها برای توسعه ورزش پاراگلایدر کشور با توجه به وجود این امکانات محسوب می شود.
وی پیرامون برگزاری فینال مسابقات پارگلایدر کشور که به میزبانی ارومیه در حال برگزاری است نیز گفت: سطح این مسابقات تاکنون بسیار مطلوب بوده است.
مسابقات پاراگلایدر با شرکت 110 نفر ورزشکار از 19 استان کشور با هدف انتخاب و دعوت نفرات برتر به تیم ملی برگزار شده است.
حق شناس با اشاره به برگزاری مسابقات پاراگلایدر در دو رشته فرامنطقه ای و آکروبات افزود: مسابقات رشته آکروبات برای اولین بار در سطح کشور برگزار می شوند.
وی با قدردانی از تلاش های انجام شده افزود: مسوولان آذربایجان غربی تاکنون همکاری بسیار خوب و مساعدی را برای برگزاری مطلوب این مسابقات داشته اند.
وی با تاکید بر روند رو به رشد ورزش های هوایی یادآور شد: در سال 76 ورزش هوایی ایران تنها 29 خلبان داشت ولی امروز این تعداد به بیش از 10 هزار نفر رسیده است.
حق شناس در ادامه برگزاری سومین دوره مربیگری پاراگلایدر را از دیگر برنامه های انجمن ورزش های هوایی عنوان کرد و گفت: این دوره آموزشی بعد از ماه مبارک رمضان در استادیوم آزادی تهران برگزار می شود.
فینال مسابقات پاراگلایدر از سوم مرداد ماه سال جاری در کوه خلیل ارومیه برگزار شد.
لازم به یادآوری است، مراحل مقدماتی این دیدارها در سه استان کردستان، کرمانشاه و خراسان رضوی انجام شده است.

منبع: اداره کل تربیت بدنی آذربایجان غربی