در سومین نشست کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، کلیات طرح راه اندازی سامانه خدمات هوایی با محوریت گردشگری به تصویب رسید. 

گردشگراجرای این طرح که نخستین دفتر خدمات مسافرتی با بالگرد درکشور محسوب می شود، سرمایه گذار و مجری طرح که دانش آموخته رشته هوانوردی است با اخذ مجوز های مربوطه از سازمان هواپیمایی کشور و با هماهنگی فرودگاه ارومیه اقدام به راه اندازی سامانه خدمات هوایی بوسیله بالگرد خواهد کرد. 
در این طرح که با هزینه سرمایه گذار و تامین دو دستگاه بالگرد سبک و سنگین به مرحله اجرا در خواهد آمد بازدیدهای توریستی و ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی توسط یک دستگاه بالگرد سبک با ظرفیت پنج نفر ارائه می شود و خطوط تاکسی هوایی در فضای استانهای آذربایحان غربی و شرقی دایر خواهد شد. 

درفاز بعدی این طرح با بهره برداری از یک دستگاه بالگرد سنگین که قابلیت حمل 1500 کیلوگرم بار و الصاق تجهیزات قابل حمل را دارد، درخدمات آتش نشانی، آمبولانس، تصادفات و حوادث، بازدیدهای مقامات، بازدیدهای تدارکاتی و مهندسی(حمل و نقل دستگاهای سنگین)، تصویر برداری و عکس برداری، خدمات کشاورزی و آموزش خلبانی ارائه می‌شود. 


این طرح با استقبال گسترده اعضای کارگروه بویزه شهرداری ارومیه و دفتر مدیریت بحران استان مواجه شد و شهرداری ارومیه آمادگی خود را برای مشارکت در اجرای این طرح اعلام کرد.


همچنین این کارگروه به منظور تسهیل تصویب طرح های سرمایه گذاری درمناطق نمونه گردشگری استان، مقرر نمود پیش از ارائه در جلسه کارگروه طرحهای پیشنهادی در کمیته فنی این کارگروه متشکل از نمایندگان دستگاه های ذیربط ارائه و نسبت به اعمال نظرات کارشناسی، اخذ توجیهات فنی و تخصصی و دریافت استعلام های مربوطه از مراجع ذیصلاح اقدام شود.